Jdi na obsah Jdi na menu
 


Přehled koncertů 2011-2012

Pozvánka do nové sezóny 2011-2012 Kruhu přátel hudby Vyškov

Zaposlouchejte se do profesionálních uměleckých výkonů vybraných umělců a souborů a nechte se bavit v příjemném prostředí vyškovského Besedního domu na sedmi atraktivních koncertech nové sezóny za příznivé ceny.

 


Čtvrtek 27.10.2011 v 19 h, Besední dům

 Jiří Stivín & Sám se svým stínem

Fenomenální instrumentalista Jiří Stivín okouzluje publikum ve významných sálech a na festivalech po celé Evropě. Pro mimořádný úspěch jeho vystoupení ve Vyškově v roce 2007 poctí Kruh přátel hudby opět svou návštěvou.


Úterý 15.11.2011 v 19 h, Besední dům

Brněnské kytarové kvarteto

Brněnské kytarové kvarteto působící od roku 2005 se vyznačuje vysokou technickou úrovní hráčů, souhrou a citlivým, promyšleným přednesem. Souhrn těchto kladů dovede vždy vdechnout život a jedinečnost přednášenému repertoáru.


Čtvrtek 13.1.2012 v 19 h, Besední dům

Novoroční koncert s přípitkem starosty

Moravské klavírní trio se svými hosty představí tradiční svátečně laděný program, zaměřený na slavné árie a dueta z oper a operet světového repertoáru.


Úterý 21.2.2012 v 19 h, Besední dům

Koncert k poctě Emmy Destinové

Trio Siraels s Pavlínou Senič

Trio Siraels v čele s  operní pěvkyní Pavlínou Senič v netradičním složení zpěv - klavír – viola odbourává mezníky zastaralých konvencí a svým svěžím pojetím vytváří příjemnou atmosféru při vystoupeních, která se vyznačují vysokou uměleckou kvalitou a profesionálním přístupem.


Úterý 13.3.2012 v 19 h, Besední dům

Cikánský houslový virtuóz Marek Balog s kapelou

Improvizace, obdivuhodná technika a přirozená hudebnost Marka Baloga naplňuje na koncertech lidi obdivem. „Když Česká televize natočila jeho portrét, nazvala ho „houslovým rytířem“. Své mistrovské umění představí za doprovodu kapely.


Úterý 17.4.2012 v 19 h, Besední dům

Souboj klavírních improvizátorů

Zdeněk Král patří k naší improvizátorské špičce, k jehož oblíbeným koncertním číslům patří hra bez přípravy na zadaná hudební témata z publika. Improvizační styl Tomáše Ibrmajera je založený převážně na klasických formách, nejsou mu však cizí ani jazzové či rockové výstupy.


Úterý 15.5.2012 v 19 h, Besední dům

Komorní orchestr Musici Boemi

Čtvero ročních dob Antonia Vivaldiho

Komorní soubor s desetiletou tradicí je složen z předních hráčů brněnských hudebních těles. Jeho uměleckým vedoucím je koncertní mistr Filharmonie Brno Pavel Wallinger.

Změna programu vyhrazena.